~ Něco málo o Bleach^^

16. ledna 2010 v 8:58 | Aryjami-chan^^ |  IInfo

~ Název: Bleach
~ Poč. episod: 251 (stále vychází)
~ Manga: 378 (stále vychází)
~ Žánr: Akční, shonen, fantasy,komedie

Tento příběh začíná tím, že do pokoje 15 letého kluka-Kurosaki Ichigo vejde holka oblečená v černém kimonu.Není na tom nic zvláštního jenže tu holku vidí jenom Kurosaki ponevaž už od dětství vídá duchy. Dívčí duch se jmenuje Kuchiki Rukia a je shinigami (death good) - bůh smrti který ničí zlé duchy - Hollow a tím chrání ty dobré.
Rukia je úplně vedle z toho, že ji Ichigo vidí ale moc času na uvažování nemá, protože duch kterého přišla zničit napadl Ichigovu rodinu. V bitvě je však Rukia zraněna a nemůže dál bojovat. Proto se uchýlí ke krajnímu řešení "vypůjčí" svou sílu Ichigovi, který díky Hollow zvítězí. Má to však jeden háček. Rukia se teď nemůže vrátit do Soul Society (domov všech shinigami) a musí zůstat ve falešném těle na zemi jako jeho nová spolužačka. Taky nemůže vykonávat práci shinigami a proto ji za ni dělá Ichigo.
Tahle nová práce mu přinese spoustu nepřátel ale i přátel. Například Ichida Uryuu - posledního z rodu Quincy. Orihime Inoue, která sice sem tam vypadá jako načinčaná princeznička, ale když jde do tuhého umí pomoc, Chad poslední z téhle partie obr je s dobrým srdcem....
Jenže se to tak krapet začíná zamotávat. Tím, že Rukia dala svou sílu Ichigovi porušila pravidla Soul Society a má být za ně patřične potrestána. Úkol přivést ji zpátky do Soul Society dostali členové třetí divize, kapitán Kuchiki Byakuya (který je Rukiin adoptivní bratr) a více - kapitán Abarai Renji (prožil celé dětství s Rukiou a má skoro stejnou osobnost jako Ichigo). Hned je jasné, že dostat ji zpátky nebude tak lehké....

Hodnocení Aryjami-chan^^: 10/10 - Bleach je dobré, ale po delší době omrzelo.. Kdyby alespoň na Animaxu nedávali ten dabing... U Bleache Aryjami-chan^^ spíš upřednostňuje mangu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.