Březen 2010

~ Touga Yagari

28. března 2010 v 9:54 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Touga Yagari

Věk:?

Slavný lovec upírů a dobrý přítel Kaiena Crosse. Kdysi býval Zerovým učitelem - přišel o oko, když ho chránil před hladovým upírem. Je to klidný člověk a dobrý hláškař. Odmítá Zera brát jako upíra a stále by z něj chtěl mít nejlepšího lovce, jaký kdy byl.

~ Maria Kurenai

28. března 2010 v 9:53 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Maria Kurenai

Věk: tuším že 16

Upírka neznámého levelu a vzdálená příbuzná Shizuky. Kdysi to bývala velice nemocná dívka - měla nastoupit na Akademii, ale její zdravotní stav jí to neumožňoval. Půjčila Shizuce své tělo výměnou za to, že až ho nebude potřebovat, dá jí napít své krve a vyléčí ji z její nemoci. Po tom, co se její duše opět vrátí do jejího vlastního těla, Maria se probudí na ošetřovně v Akademii, kde si splete Zera s Ichirem, pro kterého má slabost.

Spoiler: Kvůli Shizučině náhlé smrti ovšem její slib nebyl nikdy dodržen a Maria na Akademii nikdy nenastoupila.

~ Kaien Cross

28. března 2010 v 9:50 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Kaien Cross

Věk:?

Ředitel Akademie a Yuukiin a Zerův adoptivní otec. Sní o věčném míru mezi lidmi a upíry (ne, že by se mu moc dařilo ho udržet). Bohužel a zároveň bohudík se většinu série chová jako naprosto neschopný idiot. Pravdou ovšem je, že kdysi dávno býval slavným lovcem upírů (kdo mu to v první sérii žral, ať zvedne ruku - no nehlaste se všichni) a nyní si přeje to odčinit. Přátelí se s lovcem Tougou Yagarim. Je to asi nejkomičtější postava vůbec a obohacuje seriál o vtipné chvíle.

Spoiler: Kdysi dal Juuri Kuran slib, že se o Yuuki postará a snaží se ho dodržet i v prakticky nemožných situacích.

~ Ruka Souen

28. března 2010 v 9:50 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Ruka Souen (v manze psáno jako Lucca)

Věk: 17 let

Upírka levelu B. Je to melancholička, věčně se utápí v depresích a je nešťastně zamilovaná do Kanameho. Ten si od ní jednou vzal krev, ale to bylo tak všechno. Nemá ráda Yuuki (i když, kdo by se jí divil). Věčně se hádá s Aidouem, přestože s ním sdílí stejné ideály - Kanameho štěstí. V manze vypadá poněkud jinak - je to blondýna a má kratší vlasy (OMG). Je tichá, moc o sobě nedává vědět. Ví o tom, že ji Kain miluje, ale je na tom stejně jako Yuuki - absolutní ignor.

Pouhým pohledem dokáže donutit nepřátele, aby spáchali sebevraždu nebo se pozabíjeli navzájem.

~ Rima Touya

28. března 2010 v 9:49 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Rima Touya

Věk: 16 let

Nejmladší dívka v Noční třídě, upírka levelu B a Shikiho spřízněná duše. Stejně jako Shiki je flegmatička, modelka a zbožňuje čokoládu. Všude s sebou tahá deštník. Když se stane ona věc se Shikim a jeho otcem, Rima okamžitě pozná, že to není "její" Senri a rozhodne se tu "věc" dostat z jeho těla, ať to stojí cokoli (za což docela nepěkně zaplatí - a kdyby se neobjevila jedna nejmenovaná osoba, Rima by nejspíš byla rychle vyškrtnuta ze seznamu postav).

Ovládá blesky.

~ Senri Shiki

28. března 2010 v 9:49 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Senri Shiki

Věk: 16 let

Upír levelu B. Patří mezi nejmladší v Noční třídě. Hodně se drží s Rimou a (přesto, že to některé fanynky striktně odmítají) by se dalo říct, že spolu chodí - a tvoří tak nejflegmatičtější pár, co jsem zatím měla tu čest vidět. Jak Shikimu, tak Rimě je všechno dění kolem nich upřímně ukradené - až do jisté chvíle, kdy se objeví Senriho otec. Jeho matka bývala herečkou, teď se z ní však stalo něco, co by se v lidském případě dalo nazvat alkoholičkou. On sám s Rimou pracuje pro modelingovou agenturu.

Stejně jako jeho otec má Senri schopnost ovládat a formovat vlastní krev - jeho zbraní je krevní bič (no, Ridovou taky, ale ve větším).

Spoiler: Shiki je po jistou dobu pod kontrolou svého otce, který si "vypůjčí" jeho tělo. S Ridovou duší v sobě je donucen postavit se Rimě a provede pár věcí, kterých později lituje...

~Akatsuki Kain

28. března 2010 v 9:48 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Akatsuki Kain

Věk: 18 let

Co se jména týče - ne, s Narutem to opravdu nemá co dělat. Upír levelu B. Je klidný, tichý a nedává moc najevo, co si myslí. Většinou dělá křoví svému střelenému bratránkovi, takže občas od Kanameho schytá trest i za něco, za co nemůže. Miluje Ruku, ale bojí se to dát najevo. Moc se neobjevuje, ale v případě nouze se dokáže zastat svých přátel.

Ovládá oheň.

~ Hanabusa Aidou

28. března 2010 v 9:48 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Hanabusa Aidou

Věk: 17 let

Upír levelu B - pohodář, hláškař a strašlivý uctívač Kanameho. Když byl malý, nechtěl se s Kanamem kamarádit, protože mu připadal arogantní (ách, ani nevíte, jak mi byl sympatický!) - později ale změnil názor a změnil se v jednoho z jeho největších důvěrníků - i když spíš jako sluha než jako přítel (grrr...). I když je to celkem chudák - v první sérii ho za jakýkoli přestupek (a klidně jen slovní) Kaname nelítostně fackuje - i přes všechno, co pro něj dělá. Co se jeho povahy dále týče, je velice oblíbený u děvčat z Denní třídy, protože jako jediný si jich všímá a vždycky pro ně má nějaké to sladké slůvko. Je mezi nimi známý jako "Idol" - ale i přesto, že by mohl mít, kterou by chtěl, často se motá kolem Yuuki, aby ostatní dívky žárlily (ta to pak řekne Kanamemu, ten se naštve a... Ano, správně, další facka). Jinak zásadně nedodržuje pravidla Noční koleje (zákazy vycházení jsou pro něj velkou neznámou) a nesnáší krevní tabletky - proto je víc než rád, když se Yuuki zraní. Také ji s oblibou komanduje, takže potom, co je Kanamem pověřen, aby jí sloužil, nemůže si na to dlouho zvyknout ("Říkám ti, koukej si už konečně nakopnout ty boty, ať tu neztvrdnem ještě tejden, Crossová! Tedy - omlouvám se, Yuuki-sama, byla byste tak laskavá a nazula si, prosím, vaše boty?")
Aidou je Kainův (a tuším že i Shikiho) bratranec. Nemá stálou partnerku - sice se stále hádá s Rukou, ale to je tak všechno. I když podle jistých náznaků by se dalo usuzovat, že ho přitahuje Seiren - i když té je to očividně všechno jedno.

Dokáže měnit věci v led.

~ Takuma Ichijou

28. března 2010 v 9:47 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Takuma Ichijou

Věk: 18 let

Upír levelu B a viceprezident Noční třídy. Má skoro tak velkou autoritu a moc jako Kaname, ale po většinu času je mu to srdečně jedno. Je to velký optimista, všechno (včetně věcí, ze kterých se ostatní můžou na hlavu postavit) bere s absolutním klidem a občas prohodí pár dobrých keců. Přátelí se s Rimou, Shikim a Kanamem a zbožňuje mangu (upíří otaku by mě fakt nenapad - jistá originalita se autorům přece jen upřít nedá). Jeho rodina má, stejně, jako rod Kuranů, velkou tradici - jeho dědeček byl zakladatelem Rady a také zdrojem prakticky všech problémů svého vnuka. Asato Ichijou je totiž asi tak jediný, koho se Takuma doopravdy bojí (jeho reakce, když se dozvěděl, že jeho dědeček má dorazit na Akademii, byla dokonalá) - a má proč. Ale na konci druhé série je donucen překonat svůj strach a postavit se nejen svojí vlastní krvi, ale také přátelům a nejmocnější čistokrevné rodině...

Přesto, že je upír, může používat anti-upíří zbraně (výše zmiňovaná katana, Artemis, Bloody Rose) bez toho, aby ho zranily.

Spoiler: Takuma se po jistých událostech druhé série rozhodne zničit Radu tím, že ji nejen zbaví jejího nynějšího vůdce, ale úplně ukončí rodovou linii Ichijou, aby Radu neměl kdo zdědit a ta se rozpadla. Po tom, co zabije svého dědu, je odhodlaný spáchat sebevraždu - ovšem skrz pád Cross Academy se to jaksi nepodaří. Přesto jediné, co je nalezeno u trosek, je jeho katana. Všichni se pomalu vzdávají naděje, že by mohl přežít - ale štěstí se jednou za čas projeví. Najde ho krásná čistokrevná upírka Sara Shirabuki, která mu sice pomůže, ale poté ho nepříliš pěknými metodami nutí, aby jí řekl všechno, co ví o Kanamem. Přes to všechno se do ní Ichijou zamiluje a ani pro Saru nezůstane jen poskokem. Vrátí se společně do školy, kde rozhlásí, že jsou sourozenci - přesto spolu nakonec žijí jako pár; sice v podivném, ale fungujícím souznění. Přesto, že Sara ho stále bere spíš jako bratra, tato podivná dvojička vydrží.

~ Zero Kiryuu

28. března 2010 v 9:46 | Aryjami-chan^^ ~ Watashi

Zero Kiryuu

Věk: cca 16 let

Zero je čistě řečeno takový ten typ až-nezdravě-sexy-loser. Fakt - a taky jedna z nelogických věcí této mangy. Vzhledem k tomu, že všechny Denní dívenky se můžou zcvoknout při pohledu na své krvežíznivé idoly, proč neomdlívají i při pohledu na Zera, který je jim vzhledem i druhem velice podobný? Přesto, že tento názor sdílela i jedna nejmenovaná servírka, která se v anime mihla, Zero i nadále zůstává ztělesněním strachu Denních školaček. Zero pochází ze slavné rodiny lovců upírů, takže je pochopitelné že všechny upíry - včetně pacifistů z Noční třídy - k smrti nenávidí. Což je ale zrovna v jeho případě trochu zapeklitý problém. Zerova životní láska je Yuuki, ta ho ale i přes všechny náznaky (a musím říct, že některých by si všiml i slepý se sluchátkama na uších - i když podle vlastní zkušenosti zase řikám, že někteří jsou opravdu neobyčejně tupí) jako přítele ignoruje. Zero má ovšem jedno poněkud špinavé - i když by se spíš slušelo říci krvavé - tajemství a jeho počátek sahá až do hluboké minulosti - začalo, když mu Shizuka vyvraždila rodinu a odvedla jeho dvojče...

Spoiler: Zero totiž už dávno není člověk, je to upír levelu D, ve kterého ho proměnila čistokrevná Shizuka, když vykonala pomstu na jeho rodině. Myslel, že celá jeho rodina padla, ale není tomu tak - jeho mladší bratr Ichiru totiž přežil a to i v dobrém stavu. Problém je v tom, že se přidal k Shizuce - a když se bratři znovu po letech setkají, je z toho pochopitelně řežba za všechny prachy...
Zero má na krku zvláštní pečeť, která má zpomalit jeho dopad na poslední level. Požádal Yuuki, že až bude jeho proměna neúnosná, aby ho zabila pomocí Bloody Rose.